Πάτρα: Παναχαϊκή-Πλατανιάς 1-1 στο α’ ημίχρονο

by sawamix

Μέσα σε πανηγυρικό κλίμα, υποδέχτηκε η Παναχαϊκή στο γήπεδο της Αγυιάς τον Πλατανιά Χανίων στα πλαίσια της τελευταίας αγωνιστικής του Νοτίου Ομίλου της Footbal League 2…

Η ομάδα της Πάτρας χρειάζεται ισοπαλία ή νίκη για να εξασφαλίσει την απευθείας άνοδο στη Β’ Εθνική.

Πριν την έναρξη του αγώνα, η φιλαρμονική του Δήμου Πατρέων ντυμένη στα «κοκκινόμαυρα» έκανε την είσοδο της στο γήπεδο παίζοντας τον ύμνο της ομάδας, ενώ ένα τεράστιο πανό με το έμβλημα της ομάδας εμφανίστηκε στο κέντρο του γηπέδου.

Στο πρώτο ημίχρονο, η Παναχαϊκή πήρε από την αρχή τον έλεγχο του αγώνα και έφθασε κοντά στο γκολ στο 4΄ με σουτ του Κυβελίδη και του Ουρτάδο στο 23’.

Ωστόσο, ο Καραγιάννης ήταν αυτός που έβαλε την Παναχαϊκή σε θέση οδηγού με κεφαλιά για το 1-0 στο 29΄.

Ακολούθησε νέα καλή ευκαιρία για τους «κοκκινόμαυρους» στο 32’ με τον Ατματζίδη.

Όμως, κόντρα στη ροή του αγώνα ο Μυρτσέτα με ασύλληπτο σουτ ισοφάρισε στο 39΄ σε 1-1, το οποίο έμελε να είναι και το σκορ του ημιχρόνου.

ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ: Χάχαλης, Δαμιανίδης, Ντίνας, Ιωάννου, Κοιλιάρας, Λαμπρόπουλος, Κοκλιώτης, Ουρτάδο, Ατματζίδης, Κυβελίδης (22′ λ.τ Καραγιάννης), Φούφουλας.
ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ ΧΑΝΙΩΝ: Λιούρδης, Πότσι, Μουνάφο, Αθανασιάδης, Κατσικοκέρης, Κατρανίτσας, Μαρτσάκης, Παληγεώργος, Μυρτσέτα, Προβατίδης, Τζάνης.